Pielęgnacja

SZCZOTKOWANIE / CZESANIE

Czesz włosy co najmniej dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Zaczynaj czesanie od końcówek włosów, stopniowo przesuwając szczotkę ku górze. Używaj szczotki przeznaczonej do włosów przedłużanych.

UWAGA! Nie szczotkuj mokrych włosów – najpierw wyciśnij nadmiar wody, następnie delikatnie podsusz. 

MYCIE I PIELĘGNACJA

Pielęgnacja włosów przedłużanych wymaga czasu, dlatego poświęć go trochę więcej niż zwykle. Włosy myjemy odchylając głowę do tyłu!  Pamiętaj aby włosy myć delikatnie by uniknąć ich splątania.  Używaj letniej wody. Odżywkę nakładamy tak aby ominąć łączenia, ponieważ może negatywnie to na nie wpłynąć. Mogą się zsuwać lub rozpuszczać.

SUSZENIE

Mokre włosy wyciśnij w ręcznik, pamiętając by zrobić to bardzo delikatnie. Na wilgotne włosy nałóż kosmetyk termoochronny aby podczas suszenia włosy miały dodatkową ochronę przed wysoką temperaturą. Susząc – nie szarp pasm. Unikaj gorącego powietrza. Rozczesz dopiero gdy będą już suche.

MODELOWANIE

Jeśli włosy suszysz suszarką, podziel je na pasma i pamiętaj – rób to delikatnie. Stosuj preparaty pielęgnacyjne przed i po wysuszeniu, aby zapobiec zniszczeniu i nadmiernej puszystości, ale nakładaj je tylko w połowie długości i na końcówki.

Możesz bez obaw stosować lokówki i prostownice do włosów o odpowiedniej temperaturze, jednak należy unikać kontaktu rozgrzanej prostownicy z miejscami połączeń. 

FARBOWANIE

Przedłużane włosy można farbować jednak pamiętaj aby robić to u specjalisty. Farbowanie takich włosów wymaga specjalnego podejścia aby włosy nie zostały zniszczone.